Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos ir Vokietijos sausumos pajėgos siekia efektyvaus karinio bendradarbiavimo

2020-02-14
image

Vasario 13 d. Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas brigados generolas Raimundas Vaikšnoras ir Vokietijos kariuomenės Sausumos pajėgoms vadovauti baigiantis generolas leitenantas Jörg‘as Vollmer‘is pasirašė strateginės vizijos dokumentą, kuriuo siekiama stiprinti dvišalį karinį bendradarbiavimą. Tai buvo paskutinis gen. ltn. Jörg‘o Vollmer‘io kaip Vokietijos Sausumos pajėgų vado padėtas parašas – po kelių valandų vykusioje ceremonijoje pareigose jį pakeitė gen. ltn. Alfons‘as Mais‘as.

Šiuo svarbiu dvišaliu susitarimu Vokietijos ir Lietuvos Sausumos pajėgos, atsižvelgdamos į tarptautinius ir nacionalinius įsipareigojimus, įtvirtino bendrą tikslą – gebėjimą koordinuotai veikti plataus spektro sausumos operacijose, tiek regioniniu, tiek ir pasauliniu mastu. Trijų puslapių dokumente įsipareigota plėtoti dabartinius glaudaus bendradarbiavimo būdus ir įgyvendinimo priemonės, didinti jų efektyvumą, taip pat ieškoti naujų sąveikos galimybių.

Vokietijos ir Lietuvos Sausumos pajėgų strateginis bendradarbiavimas šiuo metu apima nuolatinį vadų, štabų, darbo grupių ir karybos ekspertų bendravimą, sąveikos karininkų skyrimą bei abipusį dalyvavimą karinio rengimo veikloje. Pajėgos nuolat keičiasi karinio vadovavimo, žvalgybos, logistine, paramos ugnimi, karių rengimo patirtimi ir ateities planais. Vokietijos ir Lietuvos kariai nuolat kartu dalyvauja tarptautinėse pratybose ir mokymuose.

Vokietija yra viena svarbiausių Lietuvos partnerių saugumo srityje. Lietuvos kariuomenės Mechanizuotoji pėstininkų brigada „Geležinis Vilkas“ nuo 2018 m. spalio yra priskirta Vokietijos 10-ajai divizijai ir vykdo bendrą karinį rengimą su divizijos vienetais. Vokietijos kariai sudaro Lietuvoje dislokuoto NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės pagrindą, o Lietuvos kariai tarnauja Vokietijos karių bazėje Malyje, Afrikoje. Taip pat Vokietija yra aktyvi Baltijos šalių oro policijos misijos dalyvė bei investuoja į mūsų šalies karinę infrastruktūrą. Lietuva iš Vokietijos perka ginkluotę ir karinę techniką.

Lietuvos SP informacija.

Vokietijos SP nuotraukos.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media