Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos kariuomenės vadas Neapolyje aptarė jūrinio saugumo klausimus

2019-09-11
image

Rugsėjo 9-10 dienomis Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Valdemaras Rupšys lankėsi Neapolyje, Italijoje, kur dalyvavo trijų Baltijos valstybių kariuomenių vadų ir NATO Jungtinės pajėgų vadavietės (angl. Allied Joint Force Command, JFC) vado organizuotoje konferencijoje.

 

Konferencijos metu Baltijos valstybių kariuomenių vadai su admirolu James Foggo, kuris vienu metu yra NATO Jungtinės pajėgų vadavietės Neapolyje vadas bei JAV karinių jūrų pajėgų Europoje ir Afrikoje vadas, aptarė Aljanso strateginį jūrinį paveikslą ir Baltijos jūros saugumo klausimus. Generolai taip pat aptarė pietinio NATO sparno jūrinio saugumo bei regiono grėsmių klausimus.

 

NATO Jungtinė pajėgų vadavietė Neapolyje (angl. Allied Joint Force Command Naples, JFC Naples) užtikrina operacinį vadovavimą ir kontrolę NATO greitojo reagavimo pajėgoms savo atsakomybės rajone. Pagal poreikius sugeneruotas Jungtinis užduoties pajėgų štabas (angl. Joint Task Force Headquarters) rotacijos būdu kasmet keičiamas tarp Brunsumo ir Neapolio vadaviečių. Jos abi yra pavaldžios NATO Vyriausiajai sąjungininkų pajėgų Europoje vadavietei Monse (Belgija), kuri yra atsakinga už jungtinių karinių operacijų planavimą ir vykdymą tam, kad pasiekti politinių Aljanso tikslų.

 

Nuotraukos: NATO Jungtinės pajėgų vadavietės Neapolyje

 

Lietuvos kariuomenės vado atstovas spaudai mjr. Tomas Balkus

Tel. (8 5) 278 5091, el. paštas: [email protected]

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media