Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Mokymai „Geležinis Vilkas 2019“ intensyvėja: į poligoną Pabradėje atvykę pratybų dalyviai pradėjo bendras kovinių operacijų treniruotes

2019-06-11
image

Birželio 11 dieną civiliniais keliais į Generolo Silvestro Žukausko poligoną Pabradėje atvyko paskutinieji tarptautinėse pratybose „Geležinis vilkas“ dalyvausiantys kariai ir karinės technikos kolonos. Per 4000 karių ir 1000 karinės technikos vienetų pradėjo sekantį mokymų etapą – pajėgų integravimo pratybas.

Pabradėje esančio poligono teritorijoje, taip pat civilinėse teritorijose aplink poligoną kariai treniruojasi atlikti bendrus kovos veiksmus su priskirtais padaliniais – koviniais ir kovinės paramos vienetais iš Danijos, Didžiosios Britanijos, Lenkijos ir Jungtinių Valstijų buvo sustiprintas Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotasis pėstininkų batalionas ir Karaliaus Mindaugo Husarų batalionas.

Birželio 13 dieną prasidės aktyvioji mokymų dalis, kuomet „pajėgos prieš pajėgas“ principu pratybų dalyviai treniruosis atlikti puolimo ir gynybos operacijas.

Dvi savaites truksiantys mokymai skirti įvertinti kiekvienos NATO Priešakinių pajėgų kovinės grupės rotacijos bei dviejų „Geležinio vilko" brigados batalionų pasirengimą planuoti ir vykdyti karines operacijas.


Mokymų metu didžiausias dėmesys skiriamas treniruoti ir vertinti mechanizuotajai pėstininkų brigadai „Geležinis Vilkas" priskirtų NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės (NATO PKG), Karaliaus Mindaugo husarų (KMHB) ir Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotųjų pėstininkų batalionų (VMPB) gebėjimus planuoti bei vykdyti gynybą bei sąveiką vykdant bendras operacijas su sąjungininkais ir partneriais.


Be pratybas organizuojančių Lietuvos karių ir NATO priešakinių pajėgų kovinėje grupėje tarnaujančių Vokietijos, Belgijos Čekijos, Nyderlandų, Norvegijos karių, pratybose taip pat dalyvaus Danijos, Didžiosios Britanijos, Estijos, JAV, Lenkijos kariai.

 

Srž. sp. Ievos Budzeikaitės, kpt A. Dildos nuotraukose – karinės technikos kolonos atvyksta į Generolo Silvestro Žukausko poligoną


Kontaktinis asmuo: MPB „Geležinis Vilkas" projektų karininkas mjr. Skomantas Povilionis, tel. 8 612 78315.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media