Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Oro gynybos bataliono kariai testuoja NASAMS sistemos komponentus

2019-10-13
image

Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų (toliau - KOP) specialistai tęsia pažintį su vidutinio nuotolio oro gynybos sistema NASAMS. Šiuo metu antroji karių grupė rengiasi vykti į „Kongsberg“ gamyklą Norvegijoje, kur kartu su gamintojo bei Norvegijos kariuomenės atstovais bus vykdomi elektrooptinių sensorių ir radarų ryšio posistemių patikrinimai.

 

Sistemų testavimas vyksta pagal Norvegijos kariuomenės ir „Kongsberg“ sudarytą metodiką bei programas. „Gamyklinių testavimų tikslas yra patikrinti ar pagaminti sistemos komponentai atitinka sutartyje nustatytus techninius parametrus, taip pat išsiaiškinti galimus trūkumus ir juos pašalinti dar gamybos procese. Kaip žinome, 2020 m. viduryje sistema pasieks Lietuvą ir iki metų pabaigos personalas bus parengtas naudoti šią naują ginkluotę“,- sakė KOP Oro gynybos bataliono štabo viršininkas mjr. Laurynas Ivanauskas.

 

Pasak KOP Oro gynybos bataliono štabo viršininko, šiuo metu personalas intensyviai rengiasi ir artimiausius kelis mėnesius periodiškai vyks į Norvegiją testuoti NASAMS sistemos komponentus.

 

Testų metu bus patikrinti visi NASAMS komponentai: raketsvaidžiai, radarai, elektrooptiniai sensoriai, turimų trumpo nuotolio oro gynybos sistemų RBS70 integracijos komponentai, ryšių mazgai ir valdymo centrai bei transporto priemonės.

 

Numatyta, jog dviems oro gynybos baterijoms vidutinio nuotolio oro gynybos sistema NASAMS į Lietuvą bus pristatyta ir perduota iki 2020 m. pabaigos. Pristačius ginkluotę į Lietuvą prasidės KOP Oro gynybos bataliono specialistų apmokymas valdyti šią vidutinio nuotolio oro gynybos sistemą.

 

Vidutinio nuotolio oro gynybos sistemą NASAMS Lietuva įsigyja pagal Krašto apsaugos ministerijos ir NASAMS gamintojos Norvegijos kompanijos „Kongsberg“ 2017 m. spalio 26 d. pasirašytą pirkimo sutartį Lietuvos kariuomenei. Įgyvendinus šį projektą Lietuva įgis sukomplektuotą ir integruotą vidutinio nuotolio oro gynybos pajėgumą. Įsigyjama sistema yra nauja, išskyrus naudotus raketų paleidiklius, įsigytus iš Norvegijos kariuomenės. Pastarieji bus atnaujinti iki naujausią sistemos versiją atitinkančių parametrų.

 

Planuojama, kad iki 2021 metų visos priemonės jau bus pasiekusios Lietuvą, apmokytas personalas, o NASAMS ir RBS-70 sistemos integruotos į Lietuvos ir NATO vieningą oro gynybos sistemą, gebančią vykdyti oro gynybos užduotis: stebėti ir kontroliuoti oro erdvę, įspėti antžeminius padalinius apie oro grėsmę ir esant būtinybei - naikinti taikinius.

 

OGB ir gamintojų nuotrauka

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media