Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Pilietiškumo žaidynės Šiauliuose: drąsa nebūti abejingu ir komandinė dvasia

2019-09-08
image

Rugsėjo 7 d. Šiauliuose, vaizdingoje Talkšos ežero pakrantėje, vykstant miesto šventei „Šiaulių dienos 783", surengtos antrosios Pilietiškumo žaidynės „Aš esu pareiga". Lietuvos kariuomenė kartu su VŠĮ „BaltaiJuoda" bei Lietuvos policija, Valstybės sienos apsaugos tarnyba, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu, Šiaulių greitosios medicinos pagalbos stotimi, Lietuvos šaulių sąjunga, Šiaulių miesto savivaldybe ir Šiaulių kultūros centru Šiauliuose pilietiškai nusiteikusiems miestelėnams ir svečiams surengė testą, reikalaujantį pilietinės drąsos ir valios nebūti abejingais šalia esantiems žmonėms, patekusiems į įvairiausias situacijas.

 

Lietuvos kariai surengė ginkluotės ir karinės technikos ir įrangos ekspoziciją. Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų bataliono kariai demonstravo šarvuotį M113, Oro gynybos batalionas - raketinius oro gynybos kompleksus RBS70, „Stinger" bei „Grom" bei apžvalgos radarą „Giraffe MK IV", Brigados Generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos batalionas - haubicą M-50, o Aviacijos bazės kariai pristatė Karinių oro pajėgų naudojamą katapultavimosi kėdę, pilotų šalmus bei gelbėjimo ir gelbėjimosi įrangą. Karo prievolės komplektavimo tarnybos kariai renginio metu išradingai pristatė Lietuvos kariuomenę ir jos tarnybos būdus. Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento atstovai išradingai pateikė praktinių patarimų, kaip elgtis pasibaigus taikai ir prasidėjus kariniams veiksmams. Taip pat savo turimą įrangą ir techniką renginio žiūrovams pristatė ir policininkai, pasieniečiai, ugniagesiai gelbėtojai bei greitosios pagalbos darbuotojai.

 

Keli tūkstančiai renginyje apsilankiusiųjų žiūrovųgalėjo ne tik susipažinti su ekspozicijomis, bet ir stebėti interaktyvias užduotis. Tačiau daugiausia intrigos vyko Pilietiškumo žaidynių dalyviams skirtose užduočių zonose.

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato policininkai komandas kvietė išspręsti autoįvykio rebusą. Susidūrė automobiliai, vėliau užsidegė, nukentėję ėmė rėkti iš skausmo, o smalsuoliai žiūrovai filmuoti išmaniaisiais telefonais - nuo ko pradėti suvaldyti šį chaosą ir išgelbėti į nelaimę patekusius žmones ir išaiškinti kaltuosius?

Šiaulių greitosios medicinos pagalbos stoties komandos nariai komandoms priminė pirmosios pagalbos nukentėjusiems asmenims pagrindus. Žaidynių dalyviai sprendė, ką daryti aptikus sutrikusį pilietį prie sąmonę praradusio draugo, kuris nukrito nuo „Geležinės lapės". Kurį raminti, o kurį gaivinti?

Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnams komandų nariai turėjo gelbėti, įvertindami rastų dokumentų autentiškumą. Kuris pasas tikras, o kuris padirbtas? Kaip atpažinti?

Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo  valdybos pareigūnai Pilietiškumo žaidynių dalyviams paruošė rimtą išbandymą. Komanda žaibiškai turėjo susiorientuoti ir užgesinti du gaisro židinius. Negana to, gesinti gaisrą jie turėjo apsivilkę su specialiais kostiumais ir sau patiems atsakyti į klausimą - kaip pasiskirstyti darbus, kad užduotis būtų įvykdyta greičiau?

 

O kaip elgtis piliečiui, jei valstybės teritorija okupuojama priešiškų pajėgų? Štai tokią užduotį Pilietiškumo žaidynės „Aš esu pareiga" parengė Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės profesinės karo tarnybos kariai ir kariai savanoriai. Jie tikrino žaidynių komandų narių gebėjimus greitai užimti stebėjimo postą, užsimaskuoti, atpažinti priešiškas pajėgas ir surinkti apie juos kuo tikslesnes žinias. Bet atliekant šią pilietinę pareigą pasirodydavo priešai, nuo kurių gindavo Lietuvos kariai, išgabendami civilius į saugią vietą.

 

Po įtemptos kovos nugalėtojais tapo komanda „Mixas" pralenkusi pirmųjų Pilietiškumo žaidynių Kaune nugalėtojus „Dvikojis ir Ko". Po nugalėtojų apdovanojimo nuskambėjęs šūkis „Aš esu pareiga"  įpareigojo  nepamiršti įgytų pilietiškumo pamokų ir nesudvejoti bei praktiškai jas pritaikyti esant reikalui.

 

VŠĮ „BaltaiJuoda" nuotraukos
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media