Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Vasario 16-osios proga – šešiolika kasdienybės akimirkų karo laive

2020-02-14
image

Vasario 16-ąją Klaipėdoje, Švyturio arenoje, bus atidaryta lvn. Tomo Donausko autorinė paroda ,,Šešiolika kasdienybės akimirkų karo laive“. Tai – unikalus ir pirmas Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų fotografijos projektas, kuriame atsiskleidžiami pagrindiniai karo laivo įgulos specialistų portretai.

„Pagal galimybes savo laisvalaikį skiriu fotografijai, kuri lydi mane nuo paauglystės. Fotografija man yra poilsis, kūryba, patirtos emocijos ir prisiminimai. Ir šiandien prisimenu mokyklos foto laboratoriją, raudoną apšvietimą, ryškalų ir fiksažo kvapą. Prisimenu, kaip leidžiant foto popierių į ryškalus, chemikalai lėtai „nupiešdavo“ atvaizdą, kuris virsdavo į nuotrauką. Tai buvo nepakartojama,“ – teigia parodos autorius. Tai – pirmoji šio Karinių jūrų pajėgų kario paroda, kiekvienas kadras joje – išjaustas ir nugludintas. 

Pagrindinė parodos idėja – išryškinti karius, kurie neužima vadovaujamų pareigų, tačiau sudaro svarbią grandį įguloje. Be kiekvieno iš jų dažniausiai neatsišvartuoja laivas – tai navigatorius, elektrikas, signalininkas, kokas ir kiti.

Pasak lvn. T. Donausko – tai duoklė jūrai ir tarnybai: „Teko plaukti jūromis, „kovoti“ su bangomis, lydėti ir pasitikti saulę horizonte. Teko mokytis ir studijuoti jūrinio amato bei karo meno tiek Lietuvoje tiek ir užsienyje. Esu dėkingas likimui, jog turėjau galimybę būti istorijos liudininku ir išvysti pokyčius Lietuvos kariuomenėje, Lietuvai įstojus į NATO. Džiaugiuosi, kad savo pomėgį šiandien galiu pritaikyti ir savo tarnyboje.“

Parodos eksponavimas vyks Klaipėdos Švyturio arenoje nuo vasario 16 d. iki kovo 2 d.  Vėliau paroda keliaus į kitas Lietuvos įstaigas, kad kiekvienas norintis galėtų pamatyti.

Vyr. jūr. Akvilės Bertulės, KJP štabo CKB specialistės, tekstas.

Lvn. Tomo Donausko nuotraukos.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media