Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Vertinamąsias pratybas Vytenio bataliono kariai užbaigė šventiniu renginiu Kačerginės

2019-06-09
image

Vytenio bendrosios paramos ir logistikos batalionas (VBPLB) birželio 8 d. pirmą kartą bendradarbiaudamas su Kauno rajono savivaldybe organizavo bendrą renginį Kačerginės „Nemuno žiede" - šauktinių karių vertinamųjų lauko pratybų „Karo logistų proveržis 2019" pabaigos šventę, į kurią pakviesta ir visuomenė.

 

Pratybose dalyvavę kariai LDK Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione tarnybą pradėjo 2018 m. rugsėjį. Pabaigus bazinį kursą karių laukė individualus specialisto rengimas, kurio metu NPPKT kariai įgijo karines specialybes. Po specialisto rengimo prasidėjo kolektyvinis karių rengimas, kurio metu kariai buvo suskirstyti į skyrius (10-12 karių) ir mokėsi veikti kaip komanda. Skyriaus rengimas pasibaigia vertinamosiomis lauko taktinėmis pratybomis, po kurių prasidėjo būrių rengimo lygmuo. Tai - paskutinis tarnybos etapas, po kurio, birželio 3-8 dienomis NPPKT kariai buvo vertinami būrių vertinamosiose lauko taktinėse pratybose „Karo logistų proveržis 2019", kurios šiais metais ir baigėsi Kauno rajone, Kačerginės Nemuno žiede.

 

„Šis renginys buvo skirtas šauktiniams kariams, kurie baigia tarnybą batalione ir greitu metu sugrįžta į civilį gyvenimą. Tačiau buvo ir kiti tikslai, t.y. populiarinti Lietuvos kariuomenę ir kartu visuomenei pristatyti Bendrosios paramos logistikos batalioną, kuris yra unikalus su savo technika ir galimybėmis teikiant logistinę paramą manevriniams vienetams. Žinoma, renginio metu buvo ir kitų padalinių technika, kuri yra neatsiejama Lietuvos kariuomenės dalis. Dažniausia mes karo logistai remiame kitus padalinius, bet šį kartą savo pasirodymu jie remia mus. Todėl labai smagu, kad bendradarbiaujame ir išliekame vienu kumščiu. Didelis ačiū jiems už tai. Manau, tai bus bataliono istorijoje dar vienas žingsnis siekiant tobulinti tarpusavio sąveiką kartu organizuojant pratybas, kurios turi būti įdomios, realistiškos ir inovatyvios - kalbėjo Vytenio bataliono vadas plk. ltn. Julius Gaižauskas

 

Šiame renginyje buvo galima pamatyti VBPLB karių kovinės savigynos pasirodymą bei pasirodymą ant skersinio, karinės technikos lenktynes, su kariuomene bendradarbiaujantys ralio, drifto (šonaslydžio) ir moto sportininkai atliko pasirodymus aplink karinę techniką. VBPLB pristatė išskleistą vadavietę, kurioje lankytojai galėjo pasivaikščioti ir pasižiūrėti, kaip ji atrodo realybėje. Aktyvūs lankytojai buvo pakviesti dalyvauti granatos metimo varžybose pagal kariuomenėje patvirtintus standartus.

 

Renginio metu buvo galima susipažinti su bepiločiu reaktyviniu orlaiviu, taip pat šarvuočiais M113, buvo galima pamatyti Lietuvos kariuomenės naudojamą ginkluotę, ekipuotę, techniką, užduoti rūpimus klausimus apie nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą.

 

Su VBPLB kariais renginyje dalyvavo ir moto sportininkai, ralistas Ramūnas Čapkauskas, tituluočiausias ralio ir žiedinių lenktynių čempionas, net dešimt karų apgynęs Lietuvos čempiono titulą, šiuo metu aukščiausias prizines vietas skinantis drifteris Vygantas Rimkus su savo drifterių komanda, „Nacionalinio žiedo" ir Kauno rajono savivaldybės atstovai, koncertavo grupė „Thundertale".

 

 1993 m. įkurtas Marijampolėje dislokuotas Vytenio bendrosios paramos logistikos batalionas yra vienas iš Lietuvos kariuomenės Logistikos valdybos padalinių, kurio uždavinys - užtikrinti Lietuvos kariuomenės vienetų bendrą kovinį aprūpinimą Lietuvos teritorijoje ir už jos ribų bei plėtoti NATO ir ES aukštesniojo ešelono logistikos pajėgumą.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media