Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

 

Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba primena, jog pagal Lietuvos Respublikos karo prievolės įstatymą, piliečiai vyrai, sulaukę 18 metų, per 3 mėnesius negavę pranešimo apie įrašymą į karinę įskaitą, turi kreiptis į savo regioninį Karo prievolės komplektavimo skyrių ar poskyrį ir įsirašyti į karinę įskaitą.

img
Kariai varžysis dėl geriausio Sausumos pajėgų pėstininkų skyriaus vardo

Rugpjūčio 22-25 d. Gaižiūnų poligone (Jonavos raj.) vyks kiekvienais metais organizuojamos Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų geriausio pėstininkų skyriaus varžybos. Šiais metais kartu su šešiomis stipriausiomis Sausumos pajėgų padalinių komandomis taip pat rungsis NATO valstybių - Belgijos, Danijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Latvijos, Liuksemburgo, Portugalijos, Nyderlandų, Norvegijos ir Vokietijos - kariai. Varžybų iniciatorius ir vadovas - Sausumos pajėgų vyriausiasis puskarininkis, o varžybas organizuoja ir vykdo Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centras.

Daugiau

img
Minimos kario savanorio, laisvės gynėjo Artūro Sakalausko 26-osios žūties metinės

Rugpjūčio 21 d. Krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas, Lietuvos kariuomenės atstovai, Lietuvos šaulių sąjungos nariai dalyvaus savanorio Artūro Sakalausko žūties 26-ųjų metinių minėjimo renginiuose Vilniuje.

Daugiau

img
Kelte sunegalavusį Vokietijos pilietį į ligoninę nuskraidino kariai

Rugpjūčio 20 dieną apie 14 valandą Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centro budėtojas gavo pranešimą, kad kelte ,,Victoria Seaways" Vokietijos pilietį ištiko širdies smūgis.

Daugiau

img
Vilnietis įstojo į moderniųjų technologijų matematiką, tačiau pirma atėjo tarnauti: „Kariuomenėje pradedi suprasti žmones“

„Matematikos egzamine man iškrito cigarečių pakelis - norėjo nutraukti egzaminą, kilo ginčas, susijaudinau ir išsiblaškiau, tai gavau tik kiek daugiau nei 70 balų", - paklaustas apie matematikos brandos egzamino rezultatus pasakoja vilnietis Ernestas Kaliabinas (Ernest Kaliabin). Rugpjūčio 1 dieną šauktinio tarnybą Dragūnų batalione pradėjęs ir ką tik priesaiką davęs aštuoniolikmetis ramiai vardija kitus savo pasiekimus: „Paskutinį kartą matematikos olimpiadoje dalyvavau pernai rudenį, tai gavau pirmą laipsnį." Paprašytas patikslinti priduria: „čia tas laipsnis parodo, kokį lygį esi pasiekęs, gali išvis jokio negauti, gali gauti trečią, antrą. Aš gavau pirmą, tam reikėjo surinkti reikiamą taškų skaičių".

Komentarai (1)  |  Daugiau

img
Gedimino štabo bataliono Perdislokuojamojo ryšio ir informacinių sistemų modulio kariai išlydėti į NATO operaciją Afganistane

Rugpjūčio 18 d. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione išlydėti į NATO vykdomą tarptautinę operaciją „Tvirta parama" išvykstantys kariai. Aštuoni trečiajam NATO ryšių batalionui priskirto Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono Perdislokuojamojo ryšių ir informacinių sistemų modulio (PRISM) kariai keturių- šešių mėnesių tarnybai vyksta į Afganistano Islamo Respubliką. Karių užduotis - operacijoje dalyvaujantiems vienetams užtikrinti ryšių ir informacinių sistemų paramos teikimą.

Daugiau

img
Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalione vyko iškilminga kovinės vėliavos perdavimo ceremonija

Rugpjūčio 17 dieną Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados ,,Geležinis Vilkas" Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalione vyko iškilminga kovinės vėliavos perdavimo ceremonija, simbolizuojanti karinio vieneto valdžios funkcijų perdavimą naujai paskirtam vadui. Naujasis Ulonų bataliono vadas pulkininkas leitenantas Darius Meilūnas vėliavą perėmė iš vado funkcijos vykdžiusio štabo viršininko majoro Arūno Vaškevičiaus.

Daugiau

 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Karinė žiniasklaida

 

11-ajame 2017 m. informacinio leidinio „Krašto apsauga" numeryje kviečiame skaityti apie Briuselyje vykusį NATO gynybos ministrų susitikimą ir jame pasiektus rezultatus, Lietuvos ir Izraelio bendradarbiavimą gynybos ir kibernetinio saugumo srityse, krašto apsaugos viceministro G. Jeglinsko susitikimus su Europos Komisijos ir Europos gynybos agentūros atstovais, viceministro E. Kerzos pasirašytą susitarimą, stiprinantį bendradarbiavimą su NATO kibernetinio saugumo sferoje, Lietuvoje apsilankiusius NATO pareigūnus, JK vykusias Jungtinių ekspedicinių pajėgų pratybas „Joint Venture 2017", Seimo pritarimą karinei mokymo misijai Ukrainoje ir kitas tarptautinio bendradarbiavimo aktualijas. Rubrikoje „Tarptautinės operacijos" rašome apie JŠ įvykusią Lietuvos karių išlydėtuvių į misijas ceremoniją, o „Mūsų puslapyje" bus galima rasti pranešimus apie tai, kad Seimas galutinai pritarė svarbioms nuo kitų metų pradžios įsigaliosiančioms Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo pataisoms, kaip buvo minima Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena, taip pat apie išleistą Lietuvos gynybos politikos Baltąją knygą, NPPKT karių 9 mėnesių tarnybos pabaigą, kilnią Vokietijos karių akciją, KJP indėlį surandant pirmąjį Lietuvos karo laivą „Prezidentas Smetona" ir kitas naujienas. Gero laiko su „Krašto apsauga". Daugiau

 

Aštuntajame šių metų „Kario" numeryje skaitytojams pateikiame glaustą nuolat kintančių šiuolaikinių konfliktų ir specialiųjų operacijų analizę. Su Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" vadu plk. Mindaugu Steponavičiumi kalbamės apie 25 brigados gyvavimo metus ir svarbiausius pasiekimus. Tris mėnesius su pirmąja Lietuvos kariuomenės laivų apžiūros grupe, dalyvavusioje ES operacijoje „Sophia", Viduržemio jūroje praleidęs kpt. ltn. Vytenis Bučius pasakoja apie ten įgytą patirtį. Jungtinių Amerikos Valstijų karinių oro pajėgų akademiją šiemet baigę kariūnai (dabar jau leitenantai) Laurynas Galdikas ir Matas Lėckas dalijasi ten patirtais įspūdžiais. Ilgus metus nuo viso pasaulio slėptas Sovietų Sąjungos radiacines katastrofas ir jų baisius padarinius apžvelgia Gustavas Štrimas.  Iš užsienio spaudoje gvildenamų temų šįkart atkreipiame dėmesį į JAV kariuomenės generolo Johno W. Nicholsono raginimą nenuvertinti galimų Rusijos pranašumų Baltijos regione. Alfredo Pliadžio fotoreportaže - pratybų „Tobruq Legacy 2017" akimirkos ir pirmą kartą Lietuvoje dislokuota JAV oro gynybos sistema „Patriot". Rašinyje „Savanorio išpažintis be pagražinimų" Dalius Joneikis prisimena budėjimą prie Seimo (tuomet - Aukščiausiosios Tarybos) rūmų 1991 m. rugpjūtį - per „pučą" Maskvoje. Daugiau

 

 

Antrajame šių metų KARDO numeryje spausdiname divizijos generolo Stasio Raštikio dukros Meilutės Raštikytės-Alksnienės sukrečiantį pasakojimą apie sovietų persekiotos kariuomenės vado šeimos likimą. Daugelis žino, kad Černobylio katastrofos metu į orą buvo išmesta iki 190 t radioaktyvių medžiagų, tačiau tai - toli gražu ne visas mus pasiekęs „spindulingasis" praeities palikimas. Jis aptariamas straipsnyje „Nematomi pavojai: radioaktyvusis paveldas". Į klausimą, kokia bus ateities oro gynybos ankstyvojo įspėjimo ir kontrolės sistema, pakeisianti E-3 AWACS, savo straipsnyje stengiasi atsakyti dr. Gediminas Molis. Su Pivkos mieste, Slovėnijos pietvakariuose, įsikūrusiu karo istorijos parku ir muziejumi (Park Vojaške Zgodovine Pivka), mus supažindina Erika Kisieliūtė.

Daugiau

 

 

Savanoris nr. 4-5 (492). Apie G-36 ginklus, kuriais KASP kariai ginkluosis rudenį, rašome 2-5 puslapiuose. Informaciją apie tai, jog palengvėjo tvarka kariams savanoriams įsigyti ginklus savigynai rasite 6-7 puslapiuose. Savanorių ginkluotės raida: nuo ginklų ir kalibrų mišrainės iki G-36 (8-13 psl.). Gruzijos Nacionalinės gvardijos vadas brg. gen. Levanas Gamkralidzė pasakoja kodėl Baltijos ir Gruzijos šalių kariams savanoriams yra svarbu mokytis kartu (14-15 psl.). Barometras, matuojantis geriausias žvalgo savybes, yra „Žvalgo tako" varžybos (16-19 psl.). KASP XXVII sporto žaidynės: fotoreportažas ir sirgalių emocijos (20-26 psl.). Nacionalinės pratybos „Žaibo kirtis" ir Suvalkų koridoriaus iššūkiai (32-40 psl.). Pensilvanijos nacionalinė gvardija bendradarbiauja su Krašto apsaugos savanorių pajėgomis ir kasmet apsi­keičia kariais beveik dviejų savaičių trukmės pratyboms. Apie pratybas Pensilvanijoje kitaip - asmeniniai kario įspūdžiai (41-43 psl.). Kas yra tinkama komunikacija kariams ir jaunimui informacinio karo kontekste? (46-47 psl.). Kodėl barzdoti kariai savanoriai laukia rudens? (56-59 psl.). Daugiau

 

Sprendimas: Fresh Media