Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

 

Gruodžio 9 d. Rukloje, Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke, vyko NATO Priešakinių pajėgų kovinės grupės 6-osios rotacijos karių ir vadovybės apdovanojimo ceremonija. Šventinėje rikiuotėje dalyvavo visų šešių kontingentų (Vokietijos, Olandijos, Norvegijos, Čekijos, Belgijos ir Islandijos) kariai ir civiliai, tarnaujantys 6-ojoje rotacijoje. Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ vadas plk. Mindaugas Petkevičius apdovanojo karius Lietuvos kariuomenės medaliais „Už tarpusavio paramą“ ir padėkomis, o labiausiai nusipelniusiems kariams įteikė Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų medalius „Už pasižymėjimą“.

img
Lietuvos karo laivas „Jotvingis“ (N42) įvertintas teigiamai – iš šio laivo kitais metais bus vadovaujama NATO laivų junginiui

Gruodžio 11 d. po Priešmininių laivų operaciniuose mokymuose (angl. Mine countermeasure vessels Operational Sea Training, MOST) Belgijoje vykusios patikros į Lietuvą grįžo Lietuvos kariuomenės (LK) Karinių jūrų pajėgų (KJP) štabo ir aprūpinimo laivas „Jotvingis“ (N42). Tarptautinė tikrinimo komisija nusprendė, kad laivas atitinka visus NATO keliamus reikalavimus laivui ir jo įgulai bei yra pasirengęs vadovauti NATO Nuolatinės parengties priešmininių laivų 1-osios grupės (NATO NPPL 1G, angl. Standing NATO Mine Countermeasures Group One, SNMCMG1) veiksmams Baltijos jūroje.

Daugiau

img
Dar viena išskirtinė Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono kinologų treniruotė

Gruodžio 11 d. Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono (JV IB) Sprogmenų neutralizavimo kuopos kinologai su tarnybiniais šunimis pirmą kartą surengė sprogmenų paieškos treniruotę Kauno autobusų parke.

Daugiau

img
Baltijos šalių ir Jungtinės Karalystės Sausumos pajėgų štabų atstovai sutarė dėl tolesnio bendradarbiavimo

Gruodžio 10-11 d. Vilniuje įvyko Estijos, Latvijos, Lietuvos Sausumos pajėgų ir Jungtinės Karalystės (JK) sausumos kariuomenės štabų atstovų susitikimas. Šiuo renginiu buvo siekiama aptarti aktualius karinio bendradarbiavimo klausimus bei suderinti ateities sąveikos planus.

Daugiau

img
Inžinerijos bataliono NPPKT kariai Kryžių kalne pastatė kryžių

Gruodžio 10 d. Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono (JV IB) nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos (NPPKT) kariai, lydimi Kauno įgulos kapeliono mjr. Tomo Karklio ir diakono vyr. srž. Audriaus Jesinsko, apsilankė Kryžių kalne. Piligriminė kelionė į Kryžių kalną – graži ir prasminga Inžinerijos bataliono karių tradicija. Kiekviena atnaujintos NPPKT karių laida, likus keletui dienų iki išleidimo į atsargą ceremonijos, čia pastato kryžių su prašymu globoti, saugoti ir suteikti stiprybės bataliono kariams.

Daugiau

img
Pradedamas pasiruošimas 2020 m. šaukimui į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą

Siekiant didinti Lietuvos gynybos potencialą, pradedamas pasirengimas šaukimui į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą (NPPKT). Šauktinių institutas yra geriausias garantas sparčiam pajėgų komplektavimui ir kariuomenės rezervo didinimui, o NPPKT atlikę kariai turės galimybę tapti profesinės karo tarnybos kariais, kariais savanoriais ar papildyti parengtojo rezervo gretas. 

Daugiau

img
Logistikos valdyboje – naujas štabo viršininkas ir Depų tarnybos vadas

Gruodžio 9 d. Lietuvos kariuomenės (LK) Logistikos valdyboje įvyko štabo viršininko ir Depų tarnybos (DT) vado pristatymo kariams ceremonija. LV štabo viršininko pareigas pradėjo eiti plk. ltn. Remigijus Mika, prieš tai dvejus metus ėjęs DT vado pareigas. DT pradėjo vadovauti Gynybos štabo (GŠ) Logistikos valdybos vieno iš skyrių viršininkas plk. ltn. Aurius Daškevičius.  

Daugiau

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Karinė žiniasklaida

 

 

13-ajame 2019 m. informaciniame leidinyje „Krašto apsauga" rašoma apie tarptautines pratybas „Geležinis Vilkas 2019-II", kuriose dalyvavo beveik 4 000 karių iš 11-os NATO šalių. Informuojama, kad Lietuvos kariuomenės Logistikos valdyboje vyko dvidešimt antrojo Nacionalinės paramos elemento (NPE-22) karių išlydėtuvių į NATO tarptautinę misiją Afganistane ceremonija; Baltijos šalių karinio komiteto susitikime Taline aptartas trišalis bendradarbiavimas; Krašto apsaugos ministerija pasirašė sutartį su JAV gynybos departamentu dėl 200 šarvuotųjų kovinės paramos visureigių JLTV įsigijimo; Lietuvos kariuomenės Gynybos štabas (GŠ) surengė kibernetinio saugumo pratybas „Gintarinė migla 2019"; LR Seimui pateiktas įstatymo projektas dėl LR principinės kariuomenės struktūros nustatymo ir krašto apsaugos sistemos personalo ribinio skaičiaus patvirtinimo; Radviliškyje iškilmingai paminėtos Lietuvos kariuomenės pergalės prieš bermontininkus 100-osios metinės.
Daugiau

 

 

Vienuoliktąjį šių metų KARIO numerį pradedame pokalbiu su Lietuvos kariuomenės vadu gen. mjr. Valdemaru Rupšiu apie šiandienos gynybines aktualijas, istorinę atmintį ir karių puoselėjamą sąsają su miško broliais. Ukrainos karinių instruktorių rengimą ir tarptautines pratybas „Rapid Trident-2019"  Javorivo poligone aptarėme su tenykštėje mokymo misijoje tarnavusiais Lietuvos kariais ir Ukrainos 10-osios kalnų šturmo brigados atstovais. Ilona Skujaitė rašo apie NATO priešakinių pajėgų bataliono norvegų kontingento tankistus, treniruotėms į Lietuvą atsivežusius tankų Leopard 2A4.  Vasarą Lietuvoje vykusioje tarptautinėje konferencijoje „Oro pajėgų įtaka ir galimas indėlis į Baltijos jūros regiono gynybą" pranešėjų išsakytas mintis nagrinėja srž. mjr. Alvydas Tamošiūnas. Straipsnyje „Tamsioji žalumo pusė: ekoterorizmas" bene pirmą kartą žurnale apžvelgiami vis agresyvesni radikaliai nusistačiusių ekoaktyvistų veiksmai. Spalio pabaigoje Vilniuje atsisveikinome su paskutiniuoju okupacinei sovietų valdžiai aktyviai besipriešinusiu,1965 m. kovo 17 d. žuvusiu Lietuvos partizanu Antanu Kraujeliu-Siaubūnu. Ceremonijos akimirkos - srž. spec. Ievos Budzeikaitės fotoreportaže. Lapkričio 17 d. minėjome poeto ir Lietuvos partizano, partizanų leidinių „Aukštaičių kova" ir „Laisvės kova" redaktoriaus Broniaus Krivicko-Vilniaus šimtąsias gimimo metines. Rubrikos „Valia priešintis" skaitytojus supažindiname su šio poeto-kario gyvenimo ir kovos keliu. Daugiau

 

 

Ketvirtajame šių metų KARDO numeryje, minint Lietuvos kariuomenės pergalės prieš bermontininkus 100-ąsias metines, spausdiname srž. mjr. Alvydo Tamošiūno straipsnį „Legendinės kautynės: pergalė prie Radviliškio". Publikuojami buvusio jūreivio, tarnavusio Rusijos lėktuvnešyje „Admirolas Kuznecovas", prisiminimai apie tarnybą, atskleidžiantys tai, kas iš tiesų vyksta šiame pabaisiško gabarito laive. Nepriklausomybės kovų atminimo metais žurnale pradėję ranka rašytų ir rotoprintu spausdintų leidinėlių apžvalgas, šįkart skaitytojams pristatome keletą mažiau žinomų laikraštėlių, teišlikusių vos po vieną kitą egzempliorių. Daugiau

 

 

Paskutiniajame šių metų „Lithuanian Military Digest" numeryje skaitykite apie Lietuvos kariuomenės dienos iškilmes ir mūsų šalies kariuomenės vadui, taip pat Gynybos štabo viršininkui suteiktus naujus karinius laipsnius. „Naujienų" skiltyje - žinios apie MPB „Geležinis Vilkas" ir NATO eFP karių kovinį pasirengimą, Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgas, NATO generalinio sekretoriaus ir Lietuvos krašto apsaugos ministro mintys minint NATO įkūrimo 70-metį. „NATO‘s Presence" rubrikoje supažindiname su Vokietijos panzergrenadieriais. Daugiau

 

 

Naujausiame numeryje rašoma apie Tarptautinėse pratybose „Combined Resolve XII" Vokietijoje, Hohenfeslo poligone, dalyvavusius KASP Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės karius, kurie buvo integruoti į jungtinius sąjungininkų vienetus ir vykdė jiems paskirtas užduotis. Poligone treniravosi daugiau kaip 5000 karių iš 21 šalies. Savanorių sporto žaidynėse pirmą kartą laimėjo Didžiosios Kovos rinktinės kariai savanoriai. Savo įspūdžiais iš žaidynių dalijasi eiliniai kariai savanoriai, legendinis treneris ir generolas. KASP paramedikai pratybose JAV, Pensilvanijoje Fort Indiantown Gap bazėje gludino savo įgūdžius. Geriausio pėstininko skyriaus varžybos - kodas GPSV: galimybė parodyti savo sugebėjimus. Laimėtojai - Didžiosios Kovos rinktinės kariai. Didžiosios Kovos rinktinė žygyje „Žalio velnio takais". Išbandymai varžybose „Žvalgo takas". Geriausiai pasirodė Didžiosios Kovos rinktinės žvalgai. Pasakojimas apie ltn. Mindaugą Židonį civiliniame gyvenime dirbantį lakūnu. Jaunuolis pasakoja jog už sprendimą tapti KASP nariu yra dėkingas pats sau. Daugiau

Sprendimas: Fresh Media