Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

 

Gegužės 24 d. į Klaipėdos jūrų uostą atgabenta Norvegijos kontingento, tarnausiančio NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje, kovinė ir administracinė technika. Apie šešias dešimtis karinio transporto vienetų sudarys įvairių modifikacijų tankai „Leopard", pėstininkų kovos mašinos CV 90, įvairių modifikacijų šarvuočiai M113, krovininės ir lengvosios transporto priemonės.

 

img
Lietuvoje vyksta NATO jūrinių vienetų vertinimo programos kursai
Š. m. gegužės 22 - 26 dienomis Karinių jūrų pajėgų štabe Klaipėdoje vyksta NATO jūrinių vienetų vertinimo programos (angl. Maritime Evaluation - (MAREVAL) kursas NATO šaliu jūrų pajėgų kariams.

Daugiau

img
Panevėžyje vyksta pratybos "Karaliaus kirtis"
Tūkstantis uniformuotų karių, Panevėžio miesto gatvėmis riedanti karinė technika ir nuolat aidintys šūviai tokia Panevėžio realybė. Gegužės 19 - 25 dienomis organizuojamos karinės pratybos „Karaliaus kirtis 2017", kurių metu kariai mokosi kovoti realybei artimomis sąlygomis.

Daugiau

img
Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione su vizitu lankėsi užsienio gynybos atašė

Šiandien Lietuvos kariuomenės Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione lankėsi Lietuvai akredituotų užsienio gynybos atašė delegacija iš šešiolikos skirtingų šalių.

Daugiau

img
Prasidėjo kasmetinės žvalgų pratybos „Žvalgo akis 2017"

Gegužės 24-28 dienomis Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre vyksta kasmetinės Sausumos pajėgų žvalgybos padalinių individualių įgūdžių pratybos „Žvalgo akis 2017". Pratybų pagrindinis tikslas - lavinti žvalgų individualius įgūdžius vykdant žvalgybos užduotis, tobulinti jau įgytus praktinius įgūdžius, suvienodinti individualių užduočių atlikimą ir sudaryti sąlygas kariams pasidalinti turima patirtimi bei žiniomis.

Daugiau

img
Lietuvos kariai išvyko į tarptautines pratybas Vokietijoje

Gegužės 23 d. būrys Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono karių išvyko į tarptautines pratybas „Jungtinis ryžtas" (angl. „Combined Resolve"). Pratybos vyks Jungtiniame tarptautinio pasiruošimo centre Hohenfelse, Vokietijoje, ir truks iki birželio 16 d. Tai jau aštuntosios šios mokymų serijos pratybos, iš kurių pastarosiose keliose dalyvavo ir ulonai.

Daugiau

Pratybų metu Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje kilo gaisras

Vakar, gegužės 23 d., apie 14 val., Generolo Silvestro Žukausko poligone (Pabradėje) vykstančiose NATO Priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės karių pratybose po dūminės granatos panaudojimo užsidegė viržiai. Kilusį gaisrą kariai užgesino savo pajėgumais. Vėliau tą pačią naktį, apie 1.10 val., buvo pastebėta, kad gaisras atsinaujino. Į pagalbą pasitelkus Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento ugniagesius iš Pabradės gaisras buvo lokalizuotas ir užgesintas. Apytiksliais duomenimis išdegė apie 1,2 ha miško paklotės.

Daugiau

 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Karinė žiniasklaida

7-ajame 2017 m. informacinio leidinio „Krašto apsauga" numeryje apžvelgiami krašto apsaugos ministro R. Karoblio vizitai į Ukrainą, Gruziją ir Afganistaną bei Nyderlandų gynybos ministrės J. Hennis-Plasschaert ir kariuomenės vado gen. Tom'o Middendorp'o, Vokietijos gynybos ministerijos parlamentinio valstybės sekretoriaus M.Grübel'io apsilankymai Lietuvoje, viceministro V. Umbraso vizitas į JAV, Lietuvos, Latvijos ir Estijos kariuomenių vadų susitikimas Latvijos kariuomenės KOP bazėje Lielvardėje, prasidėjusi ES mokymo misija CAR bei kiti aktualūs tarptautinio bendradarbiavimo gynybos srityje klausimai. Rubrikoje „Karinis rengimas" kviečiame skaityti apie intensyvėjantį Lietuvos karių karinį rengimą („Narsus grifonas 2017", „Aršus vilkas", „Taikos kunigaikštis" ) ir įvairėjančias jų užduotis. „Mūsų puslapyje" rašoma apie tai, kaip NPPKT atlikę kariai atsisveikino su tarnyba Vilniuje, Kaune ir Marijampolėje bei kuriame Lietuvos kariuomenės dalinyje tarnybą pradėjo pirmieji 2017 m. šauktiniai, kokie pokyčiai įvyko Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje ir kokius žygdarbius atliko tarnybą vykdantys kariai, ar aiškūs konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę" finalo nugalėtojai bei kitas KAS aktualijas. Įdomaus laiko su „Krašto apsauga". Daugiau

 

Penktasis šių metų „Kario" numeris pradedamas rašiniu apie Krašto apsaugos savanorių pajėgų štabo organizuojamas ištvermės varžybas „Žvalgų takas".  Kalbamės su jaunesniąja eiline Marija Furmaniukaite, iš Airijos kariuomenės rezervo sugrįžusia į Lietuvą tarnauti Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotajame pėstininkų batalione. Skaitytojus supažindiname su Lietuvoje dislokuoto NATO priešakinių pajėgų bataliono vadu plk. ltn. Christophu Huberiu ir vokiečių atsivežta kovine technika. Lietuvos karių ir veteranų asociacijos direktorius Aurimas Navys svarsto, kaip padidinti Lietuvos kariuomenės atsargos karių užimtumą. Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centro Paramos ginklų kursų vyresnysis ekspertas kpt. Žilvinas Čerškus dalijasi įspūdžiais iš kursų Šaudybos kompetencijos centre Fort Sill karinėje bazėje (JAV). „Arsenalo" skyrelyje prisimename vieną seniausių žmonijos įrankių, kuris vėl tampa kario pagalbininku, t. y. - kirvį. Iš užsienio spaudoje dažnai linksniuojamų temų atkreipiame dėmesį į intensyvėjančius Talibano veiksmus Afganistane. Per nacionalines pratybas „Žaibo kirtis 2017" vykusių operacijų momentai atspindėti  Ievos Budzeikaitės fotoreportaže. Šių metų gegužę minima svarbi sukaktis - prieš 70 m., 1947-ųjų pavasarį, grupė Lietuvos laisvės kovotojų nunešė žinią Vakarų demokratijoms apie padėtį sovietų okupuotoje Lietuvoje. Apie tai Dr. Darius Juodis ir  Dalius Žygelis rašo straipsnyje „Partizanų žygis į Vakarus". Daugiau

 

 

Pirmasis šių metų KARDO numeris pradedamas pasakojimu apie 1941 m. NKVD sufabrikuotą baudžiamąją bylą Nr. 1966 žymiam lietuvių aviatoriui, lėktuvų konstruktoriui brg. gen. Antanui Gustaičiui, pagal kurią jis buvo sušaudytas. Pagrindinio šių metų iššūkio Lietuvos nacionaliniam saugumui - pratybų „Zapad 2017" - grėsmes apžvelgia Gustavas Štrimas. Į klausimą, ar atmosferinė elektromagnetinės spinduliuotės sugertis yra trūkumas, ar privalumas kuriant ateities ryšių technologijas, stengiasi atsakyti Dr. Gediminas Molis. Tradiciniame žurnalo skyrelyje „Praeitis - ateičiai" pateikiame publikaciją, surinktą iš dvejus metus (1936 ir 1937 m.) KARDO skyrelyje „Kalbos kraitelė" publikuotų straipsnelių su tarpukario kalbininkų siūlomais taisymais. Daugiau

 

Dvigubame „Savanorio"  numeryje Nr.2-3 (491) reportažas iš tarptautinės konferencijos „Visuomenės atsparumo stiprinimas hibridinių grėsmių akivaizdoje Baltijos regione", (2-4 psl.). Publikacija apie tai, kaip valstybės vadovė spaudė ranką 2 kariams savanoriams, nes Lietuvos gimtadienį  Donatas ir Deividas minėjo su daugybe eilinių šalies piliečių, improvizuotoje akcijoje kelyje iš Mažeikių į Vilnių, (5-9 psl.). Kaip kiekvienas galime prisidėti teikiant pirmąją pagalbą žmonėms, pakliuvusiems į autoįvykius? (10-12 psl.). Šalčios krašte stiprėja prisikėlimo dvasia. Reportažas iš Kovo 11-osios šventės Šalčininkuose su Didžiosios kovos apygardos rinktine, (13-16 psl.). „Aušros" laikraščio ir dr. Jono Basanavičiaus svarba Lietuvos valstybingumui, (18-19 psl.). Du Prisikėlimo rinktinės jaunieji karininkai R. Ladyginas ir A. Lempa apie karjerą aktyviojo rezervo tarnyboje, (20-21 psl.). KASP štabo viršininkas plk. ltn. Linas Kubilius pasakoja apie planus naujose pareigose, (25-26 psl.). Išminuotojas kpt. Arūnas Janušonis prisipažįsta kodėl pasirinko šią specialybę, kodėl ji yra jaudinanti ir svarbi, (27-31 psl.). Daugiau

Sprendimas: Fresh Media